Tüm Bankalara Taksit İmkanı            

Gripper Kompozit Burunlu İş ..

Gripper Kompozit Burunlu İş ..

1.587,06 TL Vergiler Hariç: 1.442,78 TL

Mekap 023 Loder S3 SRA İş Bo..

Mekap 023 Loder S3 SRA İş Bo..

1.341,71 TL Vergiler Hariç: 1.219,74 TL

Mekap Jeriko 232-04 S1 Siyah..

Mekap Jeriko 232-04 S1 Siyah..

1.341,71 TL Vergiler Hariç: 1.219,74 TL

Mekap Jeriko 240 R S1 İş Aya..

Mekap Jeriko 240 R S1 İş Aya..

892,72 TL Vergiler Hariç: 811,56 TL

Mekap Jeriko S1P 234-01 Komp..

Mekap Jeriko S1P 234-01 Komp..

1.223,36 TL Vergiler Hariç: 1.112,14 TL

Mekap Jupiter 101 S1P Çelik ..

Mekap Jupiter 101 S1P Çelik ..

925,78 TL Vergiler Hariç: 841,62 TL

Mekap Jüpiter 101-S1 Çelik B..

Mekap Jüpiter 101-S1 Çelik B..

826,59 TL Vergiler Hariç: 751,45 TL

Mekap Jupiter 106 Siyah S3 S..

Mekap Jupiter 106 Siyah S3 S..

843,36 TL Vergiler Hariç: 766,69 TL

Mekap Jüpiter 157-01 S1 Çeli..

Mekap Jüpiter 157-01 S1 Çeli..

1.091,10 TL Vergiler Hariç: 991,91 TL

Mekap Policap 157-01-E Elekt..

Mekap Policap 157-01-E Elekt..

1.256,42 TL Vergiler Hariç: 1.142,20 TL

Mekap Slipper 210-01 S1 Çeli..

Mekap Slipper 210-01 S1 Çeli..

1.091,10 TL Vergiler Hariç: 991,91 TL

Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)


MEKAP İŞ AYAKKABILARI


Her meslek grubunda güvenlik, her zaman son derece önemli bir konu olarak görülür. Farklı meslek gruplarında çalışanların yaralanmalarını engellemek ve onları dış etkenlerden korumak için iş güvenliği mevzuatına uygun olarak üretilen iş ayakkabılarıkullanılması gereken ürünlerin başında yer alır. İşçinin güvenliğini sağlamak için kullanılan ve oluşabilecek iş kazalarına karşı önlem olarak görülen bu ayakkabılar, özel olarak tasarlanır. Çalışma esnasında, işçinin kendini güvende ve rahat hissetmesi daha verimli çalışmalar elde edilmesini sağlar. Dayanıklı iş güvenliği ayakkabıları ile hem işçi hem de işveren herhangi bir problem ile karşılaşmadan sorunsuz bir şekilde işi tamamlayabilir. Bu özel tasarlanan ayakkabı ve botlar sayesinde birçok kazanın hasarsız veya hafif hasarlı atlatılabilmesi sağlanır. İş yükünün ağır olduğu; inşaat, maden, metal sanayi ve enerji gibi farklı sektörlerde çalışanların ayak sağlıklarını korumak amacı ile özel tasarımlı iş ayakkabıları giymeleri gerekir. Bu ayakkabılar çalışma esnasında ayağa düşebilecek ağır metallerin, inşaat malzemelerinin, kimyasal sıvıların hasar vermesini engeller. Örneğin herhangi bir şantiyede çalışma esnasında veya iş denetimi sırasında çivi batması gibi çeşitli yaralanmaların önüne bu ayakkabıları giyerek geçebilirsiniz. Sektöre yön veren Uvex, U-Power, Mekap, Beta Force, Demir Safety, 3V iş güvenliği ayakkabıları ile rahat, sağlıklı ve güvenilir bir çalışma ortamı elde edebilirsiniz. Son teknoloji üretim yöntemleri ve malzemeleri ile üretilen ayakkabı ve botlar suya karşı dayanıklı ve güvenlik standartlarına uygun olarak üretilir.


MEKAP İŞ AYAKKABISI MODELLERİ


Ağır sanayilerde sıkça rastlanan ayak yaralanmalarının önüne geçmek amacı ile kullanılan iş ayakkabısı çeşitleri, gerekli standartlar ile üretilir. Bu standartlar güvenliği sağlamak ve garanti altına almak için önemlidir. S1, S1P, S2 ve S3 gibi standart çeşitlerine sahip olmak üzere farklı özelliklerdeki iş ayakkabısı modelleri bulunur. Antistatik kumaştan üretilen modeller sayesinde elektrik şoku riski ortadan kaldırılır ve suya dayanıklı olarak üretilir. Ayrıca şok emici topuk bölgesine ve yağa dayanıklı tabana sahip modeller ürün grupları içerisinde de yer alır. Ayakkabı modelleri meslek gruplarına göre çeşitlenir. Genellikle tüm sektördeki çalışanlar tarafında en çok tercih edilen modeller kompozit burun desteğine sahip modellerdir. Kompozit burunlu iş ayakkabısı, oluşabilecek tehlikelere karşı yüksek direnç gösterir. Yüksek ısıya dayanıklı, su almayan ve hava alabilme özelliklerine sahiptir. Genellikle inşaat, tersane gibi ağır parçaların kaldırıldığı sektörlerde çalışanlar tarafında kullanılan çelik burunlu iş ayakkabısı, ayağın ezilmesi, incinmesi veya malzeme düşmesi sonucunda oluşabilecek hasarlardan korur. Bu model sayesinde ayak sağlığınızı tehlikeye atmadan çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Enerji sektöründe çalışanların ve elektriğe maruz kalanların elektrikçi ayakkabısı kullanmaları gerekir. Bu ayakkabı modelleri elektrik yalıtımı sağlayan malzemelerden üretilir. Kaynakçı ayakkabısı ise, kolay giyilebilir, suya dayanıklı, darbe emici özelliklere sahip modellerdir. Çelik burunlu, kaymaya ve yanmaya dayanıklı tabana sahip olan bu ayakkabı modelleri, maksimum güvenlik ve rahat bir kullanım sağlar. Ayakta fazla vakit geçirenler ve koruyucu ayakkabı isteyenler için mikrofiber kumaşa sahip ayakkabı modelleri de bulunur. Bu ayakkabılar daha çok lojistik, otomotiv ve hafif sanayide çalışanlar tarafından tercih edilir. Çelik buruna sahip bu modeller hafif ve rahat nefes alabilme özelliğine sahiptir. Kıyafet yönetmeliğine uygun modeller de yer alır. Örneğin beyaz giymenin zorunluğu olduğu durumlarda beyaz iş ayakkabısı modeli size iyi bir alternatif oluşturabilir.MEKAP İŞ AYAKKABISI ÖZELLİKLERİ


Ayak sağlığı ve güvenliği için çalışma süresince giyilen ayakkabıların özellikleri çok önemlidir. Bu nedenle kullanılan ayakkabının özellikleri ve sağlayacağı faydaların da iyi bilinmesi gerekir. Farklı iş türlerine göre farklı ayakkabılar üretilir. Özellikleri de kullanım alanlarına ve malzemelerine göre farklılık gösterebilir. Mekap iş güvenliği ayakkabıları, kullanılan malzemeleri ve tecrübesi ile uzun yıllardır sektöründe fark yaratır. Her türlü darbeye dayanıklı, sudan ve ıslak zeminden etkilenmeyen, hava alabilen, yanmaz ve kaymaz malzemelerden üretilen modeller, muhtemel kazalardan sizi korurken aynı zamanda da daha verimli bir çalışma ortamı yaratır. Uluslararası standartlara göre üretilen ayakkabılar, her çalışma koşuluna uygun olarak tasarlanır. Darbelere karşı koruma sağlayan demirli ayakkabı modelleri, ağır yüklerin taşındığı ve düşme riskinin yüksek olduğu sektörlerde tercih edilir. Bu ayakkabılar, özellikleri itibari ile dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım imkanına sahiptir. Çelik burunlu ayakkabıların yanı sıra çelik ara tabanlı ayakkabıların kullanımı da önemlidir. Bu ayakkabılar ile çivi, vida, tel, hurda parçaları gibi malzemelerin ayağınıza batmasını önleyebilirsiniz. Taban koruyucusuna sahip iş güvenlik ayakkabıları daha fazla koruma sağlar. Zorlu hava koşullarına dayanıklı iş botu gibi modeller, sizi soğuktan ve meydana gelebilecek kazalardan korur. Bileğinizi tam sarması sayesinde burkulmaların önüne geçer. Ayrıca suya dayanıklı olma özelliği ile zorlu hava koşullarında rahat bir çalışma ortamı yaratabilirsiniz.


İŞ AYAKKABISI SEÇİMİ


İş kazalarında en çok yara alma riskine sahip organ ayaklardır. Çok fazla göz önünde olmadığı için dikkatten kaçan ayakların korunması, çalışmanın devamlılığı ve çalışanın sağlığı için çok önemlidir. Sivri cisimlerin batması, ağır malzemelerin düşebilme riski, kaygan zeminde düşme, kimyasal malzemelerden dolayı yanma ve yere direkt temas halinde olduğu için elektrik çarpması gibi kazalardan korunmak için iş güvenlik ayakkabısı kullanımına önem verilmesi gerekir. Böyle önemli bir malzemenin doğru şekilde seçimi yüksek koruma sağlaması bakımından önemlidir. Bu ayakkabıların seçiminde en önemli koşullardan biri resmi yönetmeliklere uygun üretilip üretilmediğidir. Bu nedenle ayakkabı seçimi yapılırken bu mevzuatlara uygunluğunun kontrolü yapılması gerekir. Yapılan işe uygun doğru ayakkabı modelini tercih etmek büyük önem taşır. Hangi ortam koşullarında çalışıldığı, çalışma ortamındaki risk durumu ve yapılan işte maruz kalınan maddeler dikkate alınmalıdır. Ortamda elektrik akımının olup olmadığı, kimyasal yanıcı maddelerin yer alıp almadığı ve kayma riskine sahip olunup olunmadığı net bir şekilde belirlenmelidir. Mekap her çalışma koşuluna uygun ayakkabı alternatiflerine sahip olup, sizin için en iyi modelleri bünyesinde barındırır. Hava koşullarına göre yazlık iş ayakkabıları veya kışlık iş ayakkabıları, çelik burunlu, kaymaz tabanlı, suya dayanıklı modelleri ile en güvenilir koşulları sizin için oluşturur. Uzun süre ayakta çalışmak zorunda olanlar veya tüm gün ayakkabıyı ayağından çıkarmayanlar için ortopedik iş ayakkabısı, yüksek konfor sağlarken, vücutta meydana gelebilecek sağlık sorunlarının da önüne geçer. Daha rahat ve konforlu hareket kabiliyetine sahip olmak için spor iş ayakkabısı tercih edilebilir.İş Ayakkabısı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İş güvenliğini sağlamak için kullanılan ayakkabıları satın almadan önce mutlaka oluşabilecek risklere karşı etkili olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu nedenle ayakkabılar kullanılmadan önce bir takım güvenlik testlerine sokulabilir. Ayrıca CE etiketinin ayakkabı üzerinde bulunması, kalite standartları açısından önemlidir. İş ayakkabılarının belirli standartlara uygun üretilmesi gerekir. Bu nedenle ayakkabıyı satın alırken bu standartlardan hangisine sahip olduğunun kontrol edilmesi doğru ayakkabı seçiminde önemli rol oynar. Ayakkabıların kullanım koşullarına uygun olup olmadığı ve hangi risklere karşı etkili koruma sağladığı bilinmelidir. Taban özellikleri, kumaşı, burun koruması, hava alabilme ve su geçirmeme gibi özelliklerinin iyi anlaşılması gerekir. Ayakkabı standartları kapsamında belirlenen birtakım semboller ayakkabının koruyucu özelliklerini tanımlar. Bu nedenle ayakkabıyı satın alırken bu sembollerin iyi incelenmesi gerekir. Antistatik olup olmadığı, soğuğa, ısıya veya elektriği karşı direnci, çelik ara tabana sahip olup olmadığı gibi özellikler iyi incelenmelidir. Bu özellikler incelendikten sonra rahatlıkla ayakkabıyı satın alabilirsiniz.


İş Ayakkabısı Fiyatları


İş ayakkabılarının kullanımı yasal mevzuatlar ile zorunlu tutulmakla birlikte çalışanların sağlığını korumak açısından da oldukça önemlidir. Çalışma sırasında güvenliği sağlayan ve daha rahat çalışma koşulları oluşturan ayakkabılar, kullanım alanlarına göre çeşitlere ayrılır. İş ayakkabısı fiyatları modellerine ve kullanım alanlarına göre farklılık gösterir. Her bütçeye uygun ayakkabı modellerini Mekap ayrıcalığı ile bulmak mümkündür. Çeşitli kategorilerde, farklı çalışma koşullarına uygun, birbirinden kaliteli ve yüksek güvenlikli işçi ayakkabılarına kolayca sahip olabilirsiniz. yüksek teknoloji ürünleri ile maksimum korumaya sahip olabilir, avantajlı seçenekleri arasından dilediğiniz iş ayakkabısı modelini satın alabilirsiniz.