Tüm Bankalara Taksit İmkanı            

Eko Oval Plastik Hız Kesici ..

Eko Oval Plastik Hız Kesici ..

3.920,24 TL Vergiler Hariç: 3.266,87 TL

Eko Oval Plastik Hız Kesici ..

Eko Oval Plastik Hız Kesici ..

5.226,99 TL Vergiler Hariç: 4.355,83 TL

Eko Oval Plastik Hız Kesici ..

Eko Oval Plastik Hız Kesici ..

6.376,93 TL Vergiler Hariç: 5.314,11 TL

Eko Oval Plastik Hız Kesici ..

Eko Oval Plastik Hız Kesici ..

7.631,41 TL Vergiler Hariç: 6.359,51 TL

Eko Oval Plastik Hız Kesici ..

Eko Oval Plastik Hız Kesici ..

8.885,88 TL Vergiler Hariç: 7.404,90 TL

Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)

Hız Kesiciler Nedir?


Hız kesiciler diğer adıyla yol kasisleri araç trafiğini yavaşlatmak, kontrol altına almak amacıyla yol üzerine inşa edilen tümseklerdir.. Hız kesicilerin trafik standartlarına uygun olarak üretilmesi gerekmektedir. Standartlara uygun olarak üretilmeyen hız bariyerleri, trafik kazalarına yol açabilir. Hız kesicilerin üzerinde mutlaka gece görüşü sağlamak amacıyla reflektif (yansıtıcı) olmalıdır.


Hız kesici diğer adıyla yol kasisi modelleri okul önlerinde, açık ve kapalı otoparklarda, şehir içi yollarda, trafik denetim istasyonlarında kullanılabilir. Hız kesici bariyerin doğru yere konumlandırılması, öncesinde hız kesici olduğuna dair trafik levhası ile bilgi verilmesi gerekmektedir. Yol kasisinin varlığına dair uyarıcı levha yerleşimin yapılmaması, trafik kazalarına yol açabilir.


Hız Kesicilerin Özellikleri Nedir?


Hız kesici tümsekler veya diğer adıyla yavaşlatıcı yol kasisleri asfalt, beton, metal, PPC veya kauçuktan üretilir.


Asfalt, beton hız kesiciler daha çok karayolları, ve yerel yönetimler tarafından uygulanır. Ağır araç trafiğinin olduğu yollar için tercih edilir. Asfalt ve beton hız kesici tümsekler geçici uygulamalar için uygun değildir. Standartlara uygun yekpare olarak yola uygulanır, hava şartlarından dolayı belli bir süre sonra çatlama ve aşınmaya maruz kalabilir.


Metal hız kesiciler ağır tonaj içeren iş makineleri, askeri araçlar, tank ( paletli ve tekerlekli ) vb taşıtların geçtiği yollar için tercih edilir. 50 cm uzunluğunda 40 veya 50 cm genişliğinde 4,5 -5 cm yüksekliğinde parçalar birleştirilerek istenilen uzunlukta hız kesici elde edilir. Araçların zarar görmesini engellemek için hız kesicilerin iki ucuna hız kesici kapağı eklenir.


daha çok ağır vasıta trafiğinin az olduğu şehir içi yollarda, site , AVM giriş/çıkışlarında araçların hızını azaltmak için kullanılır. PPC ve kauçuk hız kesiciler 35- 50 cm uzunluğunda 25-40 cm genişliğinde 2,5 - 5 cm yüksekliğinde parçaların birleşimiyle oluşturulur. Montaj için parçalar birleştirilerek zemine burgulu çivi ve dübel ile sabitlenerek istenilen uzunlukta hız kesici elde edilir. Araçların zarar görmesini engellemek için hız kesicilerin iki ucuna hız kesici kapağı eklenir.


Hız Kesici Fiyatları Nasıl Belirlenir?


Hız Kesici fiyatları, yol kasisi üreticisinin kullandığı hammaddelerin özelliğine ve miktarına bağlıdır. Hız kesicinin ağırlığı ve kullanılan malzemenin kalitesi kasis fiyatını belirleyen en önemli etkendir. Kullanım alanındaki trafik yoğunluğu ve araç türü belirlenerek en uygun hız kesici modeli seçilmelidir.


Hız Kesiciler Nerelerde Kullanılır?


Hız kesiciler okul önlerinde, açık ve kapalı otoparklarda, şehir içi yollarda, trafik denetim istasyonlarında özetle araçların yavaşlatılması gereken yerlerde kullanılabilir. Hız kasisinin doğru yere konumlandırılması, öncesinde hız kesici olduğuna dair trafik levhası ile bilgi verilmesi gerekmektedir. Hız tümseğinin varlığına dair uyarıcı levha yerleşimin yapılmaması, trafik kazalarına yol açabilir.